Adak, Akika, Kurban

Hayatlara büyülü dokunuşlar yapmak için varız.

Adak, Akika, Kurban Projemiz

Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı dünyanın birçok ülkesinde vekaletinizle islami usullere uygun kesip, yoksul kardeşlerimize dağıtıyoruz.

ADAK – AKİKA – ŞÜKÜR KURBANI

Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı dünyanın birçok ülkesinde vekaletinizle islami usullere uygun kesip, yoksul kardeşlerimize dağıtıyoruz.
Asya, Afrika, Balkanlar ve Ortadoğu ülkelerinde ekiplerimizce kesim ve dağıtım organizasyonlarını yapıyor, kesim sonrası vekaletinizin gerçekleştiğine dair fotoğrafları istemeniz halinde sizinle paylaşıyoruz.
Bu şekilde onbinlerce kilometre uzaktaki yoksul kardeşimize vekaletinizle bir parça et,kocaman bir tebessüm ulaştırıyor,sizlerin de hayır dualarını almalarına vesile oluyoruz.

AKİKA KURBANI

Yeni doğan çocuk için şükür amacıyla kesilen kurbana, “akika” adı verilir. Akika kurbanı kesmek müstehaptır. Akika kurbanı olarak kesilecek hayvanda, diğer kurbanlarda aranan şartlar aranır.
Akika kurbanı, çocuğun doğduğu günden bulûğ çağına kadar kesilebilirse de doğumun yedinci günü kesilmesi daha faziletlidir.
Akika kurbanının etinden ve derisinden, kurban sahibi dahil herkes istifade edebilir.

ADAK KURBANI

Kurban adayan kişinin kurban kesmesi vaciptir. Eğer kişi bu adağı, bir şartın gerçekleşmesine bağlamışsa bu şart gerçekleşince kesmesi gerekir. Adak kurbanının etinden adak sahibi, eşi, usul ve fürûu (neslinden geldiği ana, baba, dede ve nineleri ile kendi neslinden gelen çocukları ve torunları) yiyemeyeceği gibi, bunların dışında kalıp zengin olanlar da yiyemez. Şayet kendisi veya bu sayılanlardan birisi yemişse, yenilen etin rayiç bedelini yoksullara verir (Zeylaî, Tebyînü’l-Hakâik, Kahire 1313, VI, 8; İbn Nüceym, Bahru’r-râik, VIII, 199-203; Ömer Nasuhi Bilmen, Büyük İslam İlmihali, s. 413).

ŞÜKÜR KURBANI:

Kişi, arzu ettiği bir amaca ulaşması veya bir nimete nail olması sebebiyle şükür kurbanı kesebilir. Bu kurbanların etinden sahipleri de yiyebilirler.

Temettü ve kıran haccı yapan kişilerin, aynı mevsimde hac ve umreyi birlikte ifa ettikleri için, kestikleri kurbanlara şükür kurbanı da denilmektedir.

Adak, Akika, Şükür Kurbanı Hisse (Adet) Bedelleri:

Türkiye : 180 €
Afrika – Asya Ülkeleri : 100 €
Balkanlar : 180 €
Filistin : 300 €
Bangladeş ( Arakan Kampları ) : 120 €

Adak, Akika ya da Şükür kurbanınız 5-15 iş günü arası bir sürede kesilir ve oradaki ihtiyaç sahiplerine sizin adınıza dağıtılır.

Kurban Bağışı

Ödeme yöntemi seçiniz
Kişisel Bilgiler

Bağış Toplamı €100.00