Öğrenci Bursu

Hayatlara büyülü dokunuşlar yapmak için varız.

Öğrenci Bursu Projemiz

ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için “Bir Öğrenci De Sen Okut” projesi

ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için “Bir Öğrenci De Sen Okut”  projesi kapsamında Bugünün öğrencileri, ülkesine, kültürüne sahip çıkan ve hatta değerlerini daha ileriye taşıyan nesillerin inşasında rol olacak birer yetişkin birey olacaklar.

Bu bağlamda Avrupa Yetim Eli olarak, öğrenci kampanyasıyla hedeflediğimiz; bugünün gençleri yarının büyüklerini geleceğe hazırlamaktır. Öğrenci bursunu bir maddi katkı görmekten öte, yarınlarımız olan çocuklarımıza ve gençlerimize onların yanlarında olduğumuzu, başarılarını desteklediğimizi göstermektir. Özgüvenlerine katkı sağlamak, ilim tahsil ettikleri sürede maddi kaygılarını ortadan kaldırarak daha zinde ama harçlığını kitaba yatıran gençlere vesile olmaktır.

Kampanya çerçevesinde dünyanın birçok yerinde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere eğitim-öğretim hayatlarını devam ettirebilmeleri için destek olunması hedeflenmektedir.

Kampanya kapsamında bütçe imkanı doğrultusunda onay verilecek öğrencilere aylık eğitim bursları nakdi olarak hesaplarına  yatırılacaktır. Burs bağlanırken öncelikle fakirlik durumu ve  başarıları kriter alınmaktadır. Burs sağlayan sponsorlarımıza hangi öğrenciye sponsor olduklarına dair bilgi paylaşılmaktadır. Dileyen bir öğrenciye sponsor olabildiği gibi dileyen bağışçılarımız birden çok öğrenci için de sponsor olabilmektedir.

Bir aylık burs bedeli 40 €

ÖĞRENCİLER İÇİN BURS BAŞVURU ŞARTLARI

  1. Başvuru Formu
  2. Nüfus cüzdan sureti
  3. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  4. Öğrenci belgesi
  5. Fakirlik belgesi

** Burs başvuruları her yılın Ağustos ayı başı itibariyle başlayarak Eylül sonuna kadar başvuru alınmaktadır. Olumlu sonuçlananlara her yılın Ekim ayı sonuna kadar sms ile bilgi verilmektedir. Olumsuz sonuçlanan burs başvuruları için bir bilgilendirme yapılmamaktadır. Bütçe nedeniyle sınırlı sayıda burs verilebildiğinden tüm başvurular olumlu sonuçlanamamakta olup ,öğrencilerimizin kendilerine kurumuzca başvurunun olumlu sonuçlandığına dair sms gelmemesi halinde olumsuz sonuçlandığını kabul edebilirler.

** Sponsorluk hakkında her türlü bilgi için Almanya +49 157 73 97 58 18 veya   Türkiye : 0507 175 5500 nolu numaramızdan ya da info@avrupayetimeli.com e-mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz

Öğrenci Bursu

Ödeme yöntemi seçiniz
Kişisel Bilgiler

Bağış Toplamı €40.00