Afrikada yoksul ailelere “Canlı Süt Keçisi” dağıtımı yapıldı

Afrikada yoksul ailelere “Canlı Süt Keçisi” dağıtımı yapıldı

Afrika'nın Uganda Ülkesinde kalıcı kaynakları oluşturmak amacıyla yoksul ailelere canlı süt keçileri dağıttık.

Birçok ülkede yetim, öksüz ve muhtaçlara yardım eden Avrupa Yetim Eli, yaptığı gıda ve giyim yardımları, cami inşaatı, su kuyusu projelerinin ardından takdire şayan bir projeye de imza attı.

“Canlı Süt Keçisi Projesi” başlatan yardım kuruluşu, Afrika’daki yoksul aileleri bu proje ile kendi ayakları üzerinde durmalarına katkı sağlamayı hedefliyor.

Avrupa Yetim Eli, kıtanın en fakir ülkeleri arasındaki Uganda’nın Buyende şehri İringa bölgesi Nanwunano Köyü’nde süt keçisi yetiştirip geçimini bu yolla sağlamak isteyen 120 aileye 2’şer adet süt keçisi verdi.

Projenin 3’üncü etabını gerçekleştirmek için köye giden yardım kuruluşu ekibini, bölgeye has karşılama töreni ile karşılayan köylüler, büyük bir sevinç yaşadı ve yardımlardan dolayı Avrupa Yetim Eli yetkililerine teşekkür etti.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı, bu proje ile Afrika’da geçim kaynaklarını sürekli hale getirmeye çalışarak, balık tutmayı öğrettiklerini söyledi.

Yoksul ailelere dağıtmak üzere “Canlı Süt Keçisi Projesi”ni hayata geçirdiklerini belirten yetkili, bu projenin kalıcı geçim kaynak sağlamak adına çok önemli bir proje olduğunu belirtti.

Yetkili, “Uluslararası yardım kurulu Avrupa Yetim Eli olarak Afrika kıtasının Uganda ülkesindeyiz. Burada birkaç ay önce başlattığımız ‘Canlı Süt Keçisi Projesi’ni gerçekleştiriyoruz. Daha önce bu projenin birinci etabını Kenya, ikinci etabını Mali ve üçüncü etabını şu an Uganda’da gerçekleştiriyoruz. İnşallah 120 aileye biri erkek biri de dişi olmak üzere 2’şer süt keçisi vereceğiz. Bu keçiler zamanla yavruluyor ve ailelere bir sermeye ile geçim kaynağı oluşuyor. Avrupa Yetim Eli olarak, bu mağdur coğrafyadaki insanlara balık tutmayı öğretiyoruz. Bu projede bize yardımcı değerli hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul eylesin. Bu coğrafyada insanları kalkındıracak projelere ihtiyaç var. Bu ‘Canlı Süt Keçisi Proje’miz senenin 365 günü, Afrika’nın değişik ülkelerinde devam edecek.” dedi. (İLKHA)