Avrupa Yetim Eli Afrika’nın En Güneyine Uzandı

Avrupa Yetim Eli Afrika’nın En Güneyine Uzandı

Güney Afrika’yı etkisi altına alıp Zimbabwe’de 344 kişinin ölümüne sebep olan İdai Kasırgası’nın etkilediği bölgeye uzanan Avrupa Yetim Eli hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı.

“Gelin Gönüller Yapalım” mottosuyla yola çıkıp kısa zamanda yapmış olduğu çalışmalarla hayırseverlerin yeni adresi olan Avrupa Yetim Eli, bu kez de Afrika’nın en güney noktalarından biri olan Zimbabwe’ye ulaştı.

Güney Afrika’yı etkisi altına alıp Zimbabwe’de 344 kişinin ölümüne sebep olan İdai Kasırgası’nın etkilediği bölgeye uzanan Avrupa Yetim Eli, yaptığı acil gıda yardımıyla hayırseverlerin kendilerine emanet ettiği hayırları fırtına ve sel mağdurlarına ulaştırdı.

İdai Fırtınası ve onu takip eden sellerden sonra acil yarım çağrısında bulunan Zimbabwe Enformasyon Bakanı Monica Mutswangna’nın yardım çağrısı üzerine harekete geçen Avrupa Yetim Eli, mağdur ailelere acil gıda yardımı ulaştırmanın dışında selden etkilenen bazı evleri de onararak yeniden oturulur hale getirdi.

Sel ve Fırtınadan etkilenen Zimbabwelilerin en büyük sorunlarından birinin de temiz suya erişmek olduğunu ifade eden Avrupa Yetim Eli yetkilileri, Temiz suya ulaşımın sağlanması için de kuyu açma kampanyası başlattık. Bu anlamda kuyu açma faaliyetlerimiz başladı ama kesinlikle yeterli değil. Hem gıda, barınma hem de temiz su konusunda daha fazla yardıma ihtiyaç var. Bu konuda hayırseverlerimizi daha fazla sorumluluk almaya ve mağdurlara ulaşmak için bize destek olmaya davet ediyoruz, dediler.

KAYNAK: (Habernas Özel)