Avrupa Yetim Eli Elazığ’da yetim ailelere gıda kolisi dağıttı

Avrupa Yetim Eli Elazığ Merkez, Palu ve Kovancılar’da 70 yetim aileye gıda kolisi dağıttı.

Yetimlere hamilik yapan, ihtiyaçları için uluslararası çalışmalara imza atan, Avrupa Yetim Eli Elazığ İlinde yetimlere gıda kolisi dağıttı.

Elazığ Merkez, Palu ve Kovancılar ilçesinde ve köylerinde yetim ailelere gıda kolisi dağıttıklarını belirten Avrupa Yetim Eli Yardım Kuruluşunun Elazığ Gönüllüsü Mehmet Can Kılıç şunları dile getirdi:

“Bu gıda kolilerini dağıtmada bizlere yardımcı olan Yetimler Vakfı Gönüllülerine teşekkür ederim. Zorlaşan hayat şartlarında yetim ailelerimizin de geçiminin zorlaştığını gözlemledik. Bu bağlamda bizler de buna kayıtsız ve sessiz kalamadık. Elazığ çevresinde bulunan hayırseverler ve Avrupa Yetim Eli’nin bizlere göndermiş olduğu gıda  kolilerimizi yetim ailelerimize dağıtmış bulunmaktayız. İnşallah dağıtmaya da devam edeceğiz. Yaptığımız ziyaretlerde yetim ailelerimizin bir aylık gıda ihtiyaçlarını temin ettik. Elazığ merkezde 40, Kovancılar ilçesinde 20, Palu İlçesinde ise 10 ailemize gıda kolisi dağıttık. Bu mağduriyetlerin giderilmesi noktasında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.