Avrupa Yetim Eli Halepçeli çocukları giydirdi

Irak Kürdistanı'nın Halepçe kentinde ihtiyaç sahibi ailelerle bir araya gelen Avrupa Yetim Eli, "Bir Bot Bir Mont" projesi kapsamında soğuk kış mevsiminde miniklerin yüreklerini ısıttı.

Yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, Irak’ın Halepçe şehrindeki çocuklara mont ve bot yardımında bulundu.

Hayırseverlerin destekleriyle başlatılan “Bir Bot Bir Mont” projesi kapsamında Halepçe’deki ihtiyaç sahiplerine giyim yardımlarını ulaştıran Avrupa Yetim Eli, onlarca çocuğu sevindirdi.

Halepçe’de yapılan yardım çalışmasında konuşan Irak İslami Kürdistan Hareketi yetkililerinden Mamoste Ümit, kışlık giyim yardımında bulunmak üzere Halepçe’ye gelen Avrupa Yetim Eli’ne teşekkürlerini ileterek yoksullar için başlatılan bu tür çalışmaların devam etmesi dileğinde bulundu.

Avrupa Yetim Eli Temsilcisi Recep Bozkurt, “Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın dört bir yanında yetim, öksüz ve kimsesiz çocuklara yardımları ulaştırdığımız gibi bugün de Kürdistan’ın mazlum Halepçe şehrindeyiz. Halepçe şehrinde olan yetim, öksüz ve mağdur çocuklara bot, mont ve gıda yardımında bulunduk. Bizlere yardımlarını eksik etmeyen Avrupa’daki hayırseverlerden Allah razı olsun.”  şeklinde konuştu.