Avrupa Yetim Eli Kızıltepe’deki yetim öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu

Merkezi Avrupa’da bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, pazartesi günü ders başı yapacak öğrencilerden yetim olanlara kırtasiye yardımında bulundu.

Hayırseverlerin yaptığı kırtasiye yardımlarını Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan çok sayıda yetim çocuğa ulaştıran Avrupa Yetim Eli, hayırseverlere de çağrıda bulundu.

Kendileri için hazırlanan okul çantaları ve kırtasiye malzemelerini gönüllerince seçen Kızıltepeli yetim çocuklar ve aileleri, kendilerine yardımda bulunan yardım kuruluşuna ve hayırseverlere teşekkür etti.

Uluslararası yardım kuruluşu olan Avrupa Yetim Eli adına Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çocuklara kırtasiye yardımında bulunduklarını belirten gönüllü temsilci Mehmet Ali Aysu, “Türkiye’de pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemi nedeniyle yetim çocuklarımızın okul ihtiyaçlarını giderme adına onlara çanta ve kırtasiye malzemelerini teslim ettik. Bu çocuklar, diğer arkadaşlarından geri kalmayarak eğitimlerinden geri kalmayacaklar inşallah. Allah hayır sahiplerini bu yetimleri sevindirdikleri için ecirlerini kat kat verbin.” ifadelerini kullandı.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Aysu, “Daha önceden de çağrıda bulunduğumuz gibi çağrımızı yeniliyoruz. Hayırseverler bir yetimin okul ihtiyacını karşılamak için bizlere bağışta bulunabilirler. Ayrıca kırtasiye malzemeleri olarak çantamızın içerisinde; yağlı, sulu ve pastel boya, kalem, silgi, kalem traş ve ders sayılarına göre defterleri yetim öğrencilerimize ulaştırdık.” dedi. (İLKHA)