Avrupa Yetim Eli Kosova'da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı

Avrupa Yetim Eli Kosova’da ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı

Karadağ'ın Plav şehrinde bulunan mülteci kampında "2020 Balkanlar Kış Yardımı" ile çalışmalarına başlayan Avrupa Yetim Eli, balkan ülkelerindeki yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana din, dil, ırk, mezhep ayırımı yapmadan dünyanın birçok ülkesinde yetim ve muhtaçlara yardım ulaştıran Avrupa Yetim Eli, Balkan ülkelerinden Kosova’da onlarca aileye gıda paketi, battaniye ve temizlik malzemesi yardımında bulundu.

Kış mevsiminin kendini iyice hissettirdiği ve sıcaklığın -2 dereceye düştüğü gece saatlerinde bile yardım yapmaktan geri durmayan Avrupa Yetim Eli, bölgede yardım çalışmalarına devam edecek.

Yaptıkları yardım çalışmaları hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli Köln Gönüllü Temsilcisi Cahit Ataş, “Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak Kosova’ya geldik. Burada gıda kolisi, battaniye ve temizlik malzemesi dağıtıyoruz. 24 aralıkta Almanya’da yaptığımız programdan elde edilen gelirlerle öncelikle Türkiye’de, sonra da burada yardım çalışmalarımızı yapmaya başladık. Karadağ ve Kosova olmak üzere yardımlarımızı dağıtmaya devam ediyoruz. Burada çok sayıda mağdur, kimsesiz ve fakir insan var. Allah izin verirse yarın da sıcak yemek dağıtımımız olacak. Balkanlar programımızdan sonra inşallah Afrika’da yardım çalışmalarımız olacak.” diye konuştu. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)