Avrupa Yetim Eli Kurban Bayramı’nda da yetimleri unutmadı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Diyarbakır'da yetim ve öksüz çocuklara Kurban Bayramı öncesi kıyafet yardımında bulunarak onları sevindirdi.

Avrupa Yetim Eli birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yardım çalışmalarını Kurban Bayramı öncesi hızlandı.

Bu kapsamda Diyarbakır’da onlarca yetim ve öksüz çocuğa bayramlık kıyafet yardımında bulunan Avrupa Yetim Eli, yetim ve öksüz çocukları aileleriyle birlikte kentteki bir mağazaya getirdi. Çocuklara mağazada gönüllerince kıyafet seçme imkânı tanındı.

Bayramlık kıyafetleri büyük bir sevinçle seçip giyen çocuklar Kurban Bayramı öncesinde sevince boğulurken yaptıkları yardım hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli Diyarbakır Temsilcisi Fikri Akkılıç, yardım çalışmalarını uluslararası olarak sürdürdüklerini belirtti.

Akkılıç, “Amacımız yetimlerin yüzünü güldürüp onları bir nebze de olsa ihtiyaçlarını karşılamak. Bütün bu çabamızda sadece Allah rızası içindir. Yapmış olduğumuz yardımlar, hayır sahiplerinin katkılarıyla oluyor. Sonuçta bizim fabrikalarımız yok, o yüzden hayırseverlerin bize ulaştırdığı yardımları bir köprü gibi yetim çocuklara ulaştırıyoruz. Buradan hayırseverlerden de özellikle bayram öncesinde yardım konusunda daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Bizlere ulaşıp yetim ailelere yardımda bulunabilirler.” dedi.

Yapmış olduğu yardımların sadece kıyafet ile sınırlı olmadığını; gıda ve nakdi olarak da birçok kalemde yetimlerin eksiklerini gidermeye çalıştıklarını ifade eden Akkılıç “Burada yetim çocuklarımız, kendilerinin beğenip tercih edebileceği ayakkabı, pantolon ve tişört gibi kıyafetleri alıyorlar. Biz bu yardımların hayır sahipleri tarafından da bizzat görülmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.