Avrupa Yetim Eli Makedonya’da iftar programlarını sürdürüyor

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nde bulunan Avrupa Yetim Eli, Ustrumca kentine bağlı Paperavo köyünde hayırseverlerin desteğiyle iftar programı düzenledi.

Ramazan ayı kapsamında dünyanın farklı coğrafyasında faaliyet yardımlarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, Balkan ülkelerinde de faaliyetlerine devam ediyor.

 Her gün farklı köylerde yardım faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim Eli, gündüzleri gıda, nakdi ve çocukları giydirme yardımlarını yaparken, akşam vakitlerinde ise, iftar programlarıyla yüzlerce Müslümanı aynı masada buluşturuyor.

Makedonya Cumhuriyeti’nin Ustrumca kentine bağlı kırsal köylerde yapılan iftar ve yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli gönüllüsü, Müslüm Kocaoğlu, her gün farklı bir köyde iftar programını düzenlediklerini söyledi.

Kocaoğlu, “Avrupa Yetim Eli ekibi olarak, Makedonya’da yardım faaliyetlerimizi devam etmekteyiz. Bugün de Ustrumca kentine bağlı Paperavo köyünde iftar programını verdik. Bu iftar yemeğini veren hayırsever İbrahim Yavuz kardeşimize teşekkür ediyoruz. Allah hayrını kabul etsin inşallah.” diye konuştu.

Ezanın okunmasıyla başlayan iftar programı, yapılan dua ile sona erdi.