Avrupa Yetim Eli Buket'i hayal ettiği odasına kavuşturdu

Uganda’da 23 engelliye tekerlekli sandalye dağıttı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Afrika ülkelerinden olan Uganda'da dağıttığı tekerlekli sandalyelerle engellilerin yüzünü güldürdü, hayatlarını kolaylaştırdı.

Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde yetim, öksüz ve muhtaçlara yardım eden uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, yaptığı gıda ve giyim yardımları, cami inşaatı ve su kuyusu projelerinınyanı sıra engellilere yönelik de çalışmalar yürütüyor.

Afrika’nın “Yetimler ülkesi” olarak adlandırılan Uganda’da yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, oldukça kötü koşullara sahip Kalirov bölgesindeki Budama Köyü’nde 23 engelliye tekerlekli sandalye dağıttı.

Avrupa Yetim Eli heyetini bölgeye has karşılama töreni ile karşılayan köylüler, yardımlardan dolayı heyete teşekkür etti.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı, yardım çalışmalarının yanı sıra farklı projelerle Afrikalıların gönlüne dokunduklarını söyledi.

Avrupa Yetim Eli olarak Uganda’daki yardım çalışmaları kapsamında zor şartlarda ve imkânsızlıklar içinde hayatlarını idame ettirmeye çalışan engellilere yönelik “Tekerlekli Sandalye” projesini hayata geçirdiklerini kaydeden dernek yetkilileri, bu projeye destek veren hayırseverlere teşekkür etti.

Dernek yetkilisi, Hayırseverler ile mağdurlar arasında bir hayır köprüsüyüz. Buradaki insanların mutluluğunu belki biz duygularımızla tam olarak ifade edemiyoruz. Fakat biz inanıyoruz ki buradan yansıyanlar hayırseverlerimizi memnun ediyor ve onlar da bu sevince ortak oluyorlar. Uganda’daki yardım çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Tekerlekli sandalyeye kavuşan Afrikalı engelliler ise Yetim Eli yetkilileri başta olmak üzere yardımda bulunan hayırseverlere şükranlarını sundular. (İLKHA)