Avrupa Yetim Eli yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu

Ramazan yardımları kapsamında Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin Ustrumca kentinde bulunan Avrupa Yetim Eli, yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu.

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde de bulunan Avrupa Yetim Eli, yüzlerce aileye gıda paketi dağıttı.

Ustrumca kentine bağlı Bansko ve Paperova köylerinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda dağıtımında bulundu.

Dağlık bölgelerde bulunan ailelere ulaşmak için gıda kolilerini sırtlarıyla taşıyan Avrupa Yetim Eli gönüllüleri, derme çatma çadırlarda ve yaşanamayacak tek gözlü evlerde kalan ailelerin yüzünü Ramazan’da güldürdü.

Kendilerine yapılan yardımdan dolayı aileler, hem Avrupa Yetim Eli’ne hem de yardımlarını eksik etmeyen hayırseverlere teşekkür ettiler.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Ömer Alkan, dünyanın farklı coğrafyalarında olduğu gibi Balkan ülkelerinde de hayırseverlerin yardımlarını ulaştırmaya, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret ettiklerini belirtti.

Alkan, “Avrupa Yetim Eli olarak, Kuzey Makedonya’nın Ustrumca kentine bağlı Paperova ve Bansko köylerinde ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermekteyiz. Yaptıkları yardımlardan dolayı İkra ve İsra ailesine şimdiden teşekkür ediyoruz. Rabbim yaptıkları yardımın misliyle ecrini versin. Hayırseverlere buradan çağrımız; dünyanın her yerinde mazlum, yetim, kimsesiz insanlar var. Avrupa yetim Eli olarak, din, dil, mezhep, meşrep, ırk sormadan yardım etmeye devam ediyoruz. Sizlerin yardımıyla bu mazlumlara ulaşıyoruz. Ne kadar yardımlar artarsa o kadar çok insana ulaşacağız.” diye konuştu.