Avrupa Yetim Eli’nden Mali’deki ihtiyaç sahibi çocuklara giysi yardımı

Avrupa Yetim Eli'nden Mali'deki ihtiyaç sahibi çocuklara giysi yardımı

İnsani yardım projeleri kapsamında Mali’de bulunan Avrupa Yetim Eli yetkilileri, bölgede yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Avrupa Yetim Eli, son olarak başkent Bamako çevresine göç eden ve çadırlarda yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.

Başta kampta kalan çocuklar olmak üzere kamptaki muhtaçlar, Avrupa Yetim Eli yetkililerini büyük bir sevinçle karşıladı.

Yetkililer, hayır severlerin destekleriyle bu kamplarda yaşayan yüzlerce çocuğu giyindirerek sevindirdi.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman, burada yaptığı açıklamada, çadır kamplarda kalan yüzlerce ihtiyaç sahibi çocukları ve yetimleri giyindirdiklerin söyledi.

Savaştan dolayı mağdur olan binlerce insanın kamplarda yaşadıklarını belirten Şişman, şunları kaydetti:

“Mağduriyetlerini bizzat kendi gözlerimizle gördük. Ayakkabı, elbise, pantolon gibi giysiler yardımında bulunduk. Allah Avrupa’daki yardımsever insanlardan razı olsun. Hayırsever ile mazlumların arasında köprü olmak bize gurur veriyor.”

Avrupa Yetim Eli Hannover Temsilcisi Kadir Yılmaz da Avrupa’dan yaşayan hayırseverlerin yardım bağışlarını emanetlerine ulaştırmaya devam ettiklerini belirterek  yardım bağışında bulunan herkese teşekkür etti. (İLKHA)