Avrupa Yetim Eli’nin iftar programına Bakan ve belediye başkanı düzeyinde katılım

Avrupa Yetim Eli'nin Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nde düzenlediği iftar programına ülkenin Sosyal Politikalar Bakanı ve Ustrumca Belediye Başkanı katılım sağladı.

Ramazan ayı kapsamında dünyanın farklı coğrafyasında faaliyet yardımlarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, Balkan ülkesi Makedonya’da da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Avrupa Yetim Eli, Ustrumca kentine bağlı Bansko köyünde düzenlediği iftar programına yüzlerce kişi katıldı. Program öncesi Kur’an-ı Kerim okunarak, ilahiler seslendirildi.

Programa Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Sosyal Politikalar Bakanı Trencouska ile Ustrumca Belediye Başkanı Kosta Kostadinov da katılım sağladı.

İftar programında konuşan Belediye Başkanı Kosta Kostadinov, çalışmalarından dolayı Avrupa Yetim Eli’ne teşekkür etti.

İftar programında konuşan Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Sabri Acet ise, iftar programlarına iştirak eden bakan ve belediye başkanına teşekkür etti.

Acet, “Avrupa Yetim Eli olarak, sizinle birlikte olmak, beraber olmak bizleri gerçekten çok sevindirdi. Bugün burada üçüncü günümüzdeyiz. Hayırseverlerimizin vermiş olduğu iftar yemeklerini buraya getirdik. Bu iftarı veren Şahin Başkan kardeşimizdir. Kendisine de buradan teşekkür ediyorum.” dedi.

Ezanın okunmasıyla başlayan iftar programı, yapılan dua ile sona erdi.