Iftâr-Essen im Gedenken an Ömer Döngeloğlu

Im Gedenken an Ömer Döngeloğlu

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, geçtiğimiz günlerde vefat eden İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu adına Nijerya'da 220 yetim öğrenciye iftar yemeği verdi.

Birçok ülkede insani yardım faaliyetleri yürüten Avrupa Yetim Eli, “Ramazan 2020” programı çerçevesinde yaptığı yardım çalışmalarına devam ediyor.

Avrupa Yetim Eli, son olarak geçtiğimiz günlerde Covid-19 nedeniyle vefat eden İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu adına fakir kıta Afrika’da iftar yemeği verdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Avrupa Yetim Eli Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Ramazan ayı nedeniyle birçok ülkede yardım çalışmaları yürüttüklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Öncelikle herkesin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda birçok ülkede Ramazan çalışması yürütüyoruz. Balkanlardan Asya’ya, Avrupa’dan Ortadoğu ve Afrika’ya varıncaya kadar onlarca ülkeye yardımlar gönderiyoruz.  Rabbim hayırseverlerimizden razı olsun. Tabi Afrika denilince kuraklık, açlık, fakirlik ve yoksulluk akla geliyor. Gerçekten de Ramazan ayı onlar için bir fırsat ve bir nimettir. Afrika’nın Nijerya ülkesinde iki farklı yetimhanede toplamda 220 öğrenciye merhum Ömer Döngeloğlu Hocamız adına iftar verdik. Rabbim kabul etsin. Bu vesile ile bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum. Avrupa Yetim Eli olarak yardımlarımız devam ediyor, Allah’ın izniyle devam edecek. Hayırseverlerimizden de yardım bekliyoruz. (İLKHA)