Yüzyılın Felaketinin 20’nci gününde depremzedelere sıcak aş yardımı devam ediyor

Umut Kervanı, Yetimler Vakfı, Avrupa yetim Eli ve IHO-EBRAR, depremin etkilediği yerlerden biri olan Hatay'ın İskenderun ilçesinde açtıkları aşevinde depremzedelere sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremin yaraları sarılıyor. 6 Şubat’ta yaşanan iki büyük depremle yıkımların yaşandığı Hatay, dün akşam 3 dakika arayla yaşanan 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremlerle yeniden sarsıldı.

İslami hayır kurumları, kurulan çadırkentlerde kalan depremzedelerin ihtiyacını karşılamak için 20 gündür canla başla çalışıyorlar.

Hatay’da depremin ilk gününden itibaren yardım faaliyetlerini sürdüren 4 kardeş hayır kuruluşu, 7-8 bin kişiye günlük üç öğün sıcak yemek ikramında bulunuyor.

Deneyimli aşçılarıyla günde üç öğün depremzedelere sıcak aş dağıttıklarını ifade eden Umut Kervanı Hatay yetkilisi Necip Öner, “Bugün depremin 20’nci günü bizler depremin ikinci günü Umut Kervanı Hatay olarak tüm arkadaşlarımızla sahaya indik. Halkımızın yaralarına merhem olmaya çalıştık. Elhamdülillah sıcak aş yardımımıza devam ediyoruz. Hayırseverlerimiz verdiği gıdalarla infaklarla halkımıza yardım etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Hayırseverlere seslenen Öner, “İnşallah bizler burada uzun süre daha kalmayı düşünüyoruz. Yardımseverler, yardımlarını biraz daha artırırlarsa halkımız için daha faydalı olacağız. Şu anki hedefimiz inşallah Ramazan’ı da burada geçirmek. Rabbim ne gösterir bilmiyoruz. Herkesten dua ve yardım diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.