Su Kuyusu

Hayatlara büyülü dokunuşlar yapmak için varız.

Su Kuyusu açma Projemiz

Çeşmeyi açtığınızda suyunuz serin ve temiz olarak size hizmet ediyor değil mi? Gündelik hayatımızı şırıl şırıl akan sularımız sayesinde ne kadar kolay idame ettirdiğimizi bir düşün

İnsanın damarlarındaki kan, hayatının devamı ve sağlığı için ne kadar önemli ise, canlı hatta cansızlar için de su o kadar önemlidir. İnsanlar ancak bol ve temiz su kaynağı olan yerlerde rahatça yaşayabilirler. Bitki ve hayvanlar, ister yabanî, ister ehlî olsun, su sayesinde hayatlarını sürdürebilir.

Şimdi sıra Afrika’nın birçok yerinde onlarca yıldır devam eden kuraklık ve su sıkıntısını düşünmekte; bebeklerin, çocukların, kadınların sıradan bir günü, içme suyuna ve hijyen için gerekli olan suya duyulan hasretle ve yoksunlukla geçiyor.Gelin kara kıtanın bahtı kara insanına, açacağınız su kuyuları ile destek olun, onlara sıhhat ve afiyet katmak için su kuyusu kampanyamıza bağışlarınızla ortak olun.

Afrika’da her gün milyonlarca insan kilometrelerce yol yürüyerek en yakındaki su kuyusundan evine su almak için emek ediyor. Bazı yerlerde ise su kuyusu bulunmadığından kuraklık ve açlık ölümleri yaşanıyor. Bir kuyu açtırarak onbinlerce insanın istifade etmesini ve ölmeyen bir hayır çeşmeniz olmasını sağlayabilirsiniz.

Afrika’da su kuyusu açma tutarları teknolojinin de geride olması sebebiyle biraz maliyetli olup bölgesel olarak değişmekte. Özellikle Somali, Nijer ülkeleri içinde gerçekleştirilmesi öngörülen kuyuların fizibilite çalışmaları derneğimizin bölgedeki yetkilileri ve gönüllüleri tarafından titizlikle gerçekleştirilmiştir.

Bağışlarınız ve destekleriniz sayesinde açılacak su kuyularına sizin, ailenizin ya da sizin seçeceğiniz bir isim verilecektir. Ayrıca açılan su kuyusuna ilişkin fotoğraf ya da dilerseniz video kaydı alınarak yine tarafınıza ulaştırılacaktır.

Su Kuyusu

Serbest bağış miktarı giriniz

Ödeme yöntemi seçiniz
Kişisel Bilgiler

Bağış Toplamı €500.00