Yetim edinme

Hayatlara büyülü dokunuşlar yapmak için varız.

Yetim edinme

Dünya’da her yıl afetler, savaşlar, hastalıklar ve doğal yollarla gerçekleşen ölümler nedeniyle ebeveynlerini kaybeden milyonlarca çocuk var.

Dünya’da her yıl afetler, savaşlar, hastalıklar ve doğal yollarla gerçekleşen ölümler nedeniyle ebeveynlerini kaybeden milyonlarca çocuk var. Ülkemizde de anne ve/veya babasını kaybetmiş, kendilerine sahip çıkan yakınları olan veya olmayan binlerce çocuğumuz var. Devlet, sosyal devlet ilkesi gereği yetim çocuklara çeşitli sosyal ve ekonomik haklar sağlasa da maalesef bu destekler çocuklarımız için yeterli seviyede bulunmamaktadır. Bu sebeple; sivil toplum kuruluşları olarak bizler, yetim çocuklarımızın hayata yeniden tutunması, yeni başlangıçlar yapabilmeleri için gerekli desteği, ilgiyi ve şefkati onlardan esirgememeliyiz ve bu doğrultuda çalışmalar yapmalıyız.

Aşağıda bulunan Online Yetim Sponsorluk Formu’nu doldurarak siz de yetim sponsorlarımızın arasına katılabilirsiniz. Formu doldurduğunuzda tarafınıza dönüş yapılacak ve sponsor olduğunuz yetim bilgileri ve aylık ödemeler bilgi olarak paylaşılacaktır.

Bir Yetim Sponsorluk Bedeli 40 €

Yetim Sponsorluğu başvuru formu

* Required

Form bize ulaştıktan sonra, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Teşekkür ederiz. !