Almanya’dan yola çıkan gurbetçi deprem bölgelerini gezerek yardım ulaştırıyor

Almanya'dan deprem bölgesine gelen gurbetçi Fırat Ekinci, Avrupa Yetim Eli aracılığıyla depremzedelere çeşitli yardımlar ulaştırıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerde hayır kurumlarının yardım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Avrupa’da faaliyet gösteren ve depremin ilk gününden itibaren tüm bölgelerde çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli’nin çalışmalarını gören gurbetçi Fırat Ekinci, çevresinde topladığı yardımlarla Almanya’dan yola çıkarak Türkiye’ye geldi. Ekinci, il il gezerek Avrupa Yetim Eli aracılığıyla depremzedelere çeşitli yardımlar ulaştırıyor.

Deprem bölgelerinin televizyonda gösterildiği gibi olmadığını belirten Ekinci, deprem bölgelerinde çalışmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

“Küçük çocukların yüzlerini güldürmek paha biçilmez”

Yardım faaliyetleri için Almanya’dan geldiğini ve bin kişiye iftar ikramında bulunduğunu belirten Ekinci, “Almanya’da arkadaşlarla, dostlarla ve aile ile para topladık. Elimiz nereye yeterse, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hatay, Antakya ve şimdi de Kahramanmaraş’ta yardım yaptık. Avrupa Yetim Eli’ni Almanya’dan tanıyoruz. Ailemiz de orada üyedir, bugün burada bize bu şansı tanıdılar. Burada insanın içi rahatlıyor. Avrupa’da olduğumuzdan dolayı depremin ilk gününden beri elimizden gelen her yardımı yapıyorduk. Burası televizyonla bir değil, daha başka. Son 5 günde yaptığım benim için çok başka bir şeydir. Küçük çocukların yüzlerini güldürmek paha biçilmezdir.” ifadelerini kullandı.