Antalyalı hayırseverlerden Hatay’daki aşevine destek

Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli, IHO-EBRAR ve Yetimler Vakfı'ndan oluşan 4 kardeş sivil toplum kuruluşu tarafından Hatay'ın Defne ilçesine kurulan aşevine Antalyalı hayırseverler destek oldu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yaklaşık bir aydır insani yardım faaliyetlerini sürdüren Umut Kervanı Vakfı, Avrupa Yetim Eli, IHO-EBRAR ve Yetimler Vakfı Hatay’ın Defne ilçesine 25 bin kapasiteli aşevi kurdu.

4 kardeş yardım kuruluşu; Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve İskenderun’un ardından Hatay’ın Defne ilçesinde de koordinasyon merkezi, aşevi ve sosyal market kurarak depremzedelerin yaralarını sarmaya devam edecek.

Antalyalı hayırseverlerin yaptığı yardımlardan dolayı kendilerine teşekkür eden Antalya Umut Kervanı gönüllüsü Muhammed İkbal Demirtaş, hayırseverlerden yardımların devamını beklediklerini aktardı.

Demirtaş, “Umut Kervanı Antalya olarak depremin ilk gününden beri Hatay’da 8 gün görev yaptım. Oradaki eksiklikleri görüp Antalya’ya döndüğümüzde hayırsever arkadaşlarımızdan mutfak ekipmanlarını toplayıp Hatay-Antalya bölgesine geldik. Yeni bir aşevi kurduk. 25 bin kapasiteli aşevi kuruldu. Depremzedelere sıcak aş yardımında bulunacağız. Hayırsever arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Hayırseverlerden gıda desteğini de bekliyoruz.” dedi.