Avrupa Yetim Eli 25 ülkede vekâletle hayırseverlerin kurbanlarını kesiyor

başta Filistin olmak üzere Türkiye, Afrika ve Balkanlar'da Kurban Bayramı boyunca kurban kesip muhtaçlara et dağıtacak.

Avrupa Yetim Eli, 2020 programı çerçevesinde başta Filistin olmak üzere Türkiye, Afrika ve Balkanlar’da Kurban Bayramı boyunca kurban kesip muhtaçlara et dağıtacak.

Yılın belli dönemleriyle sınırlı kalmayarak, yaptığı yardım çalışmalarıyla binlerce yetim, öksüz, muhtaç ve fakire ulaşarak hizmetlerini sürdüren Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 2020 kurban kesim programını 25 ülkede gerçekleştirdi.

Türkiye’de de, Avrupalı hayırseverlerin bağışladığı kurbanlar sabah saatlerinden itibaren kesilmeye başlandı.

Yapılan kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli’nin Frankfurt Temsilcisi Necdet Demireli, “Avrupa Yetim Eli 2020 Kurban Organizasyonu kapsamında şu anda Türkiye’deyiz. İnşallah vekâletlerimizi verip kurbanlarımızı kestikten sonra, kısa bir süre içinde ihtiyaç sahiplerine dağıtım için seferber olacağız. Bu yıl Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın 25 ülkesinde Asya, Balkan, Afrika ülkeleri, Filistin, Yemen ve dünyanın değişik ülkelerinde vekâleten kurban kesimlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Batman’dan Avrupa’daki bütün hayırsever kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Tüm hayırseverlerimizin bayramını tebrik ediyoruz.” diye konuştu. (İLKHA)