Avrupa Yetim Eli Adana’da afetzede çocuklara kırtasiye yardımında bulundu

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, kırtasiye yardım çalışmaları kapsamında Adana'da onlarca afetzede öğrenciye çanta ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Merkezi Almanya’da bulunan Avrupa Yetim Eli’nin Türkiye Temsilciliği, ihtiyaç sahibi aile ve depremzede öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Kırtasiye yardım çalışmaları konusunda açıklamada bulunan Avrupa Yetim Eli Türkiye Temsilcisi Mehmet Nurullah Günaydın hayırseverlere teşekkür ederek, kırtasiye yardımının diğer deprem bölgelerinde devam edeceğini söyledi.

“Deprem bölgesindeki mağdur öğrenci kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunduk”

 

Avrupa Yetim Eli Türkiye Temsilcisi Mehmet Nurullah Günaydın

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa yetim eli olarak Adana’da kırtasiye yardımına başladıklarını belirten Günaydın, “2023-2024 eğitim ve öğretim yılı kapsamında şu an deprem bölgesindeki mağdur öğrenci kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunduk. İnşallah Adana ile başladık, bundan sonra Hatay, Gaziantep gibi illerimizde de devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Dünyanın her bir köşesine yardım çalışmamız devam ediyor”

Hazırladıkları kırtasiye yardımını ilkokul, ortaokul ve lise olarak kategorize ettiklerini kaydeden Günaydın,  “Bu kategoriye göre malzemeleri alarak çocuklara hediye ettik. Avrupa Yetim Eli olarak, dünyanın her bir köşesine yardım çalışmamız devam ediyor. Bu yardımlar hayırseverlerin vermiş olduğu yardımlarla yürütülüyor. Bu sebeple hayırseverlerimizin bizi yalnız bırakmamasını istiyoruz.” dedi.