Avrupa Yetim Eli Afganistan’da yürek ısıtan hikâyelere imza atıyor

Kurban vekâletlerini teslim etmek için Afganistan İslam Emirliği'ne giden Avrupa Yetim Eli, Afgan halkının yaşadığı mağduriyetlere kayıtsız kalamayarak çok farklı çalışmalara imza atmaya başladı.

Avrupa Yetim Eli, bir yandan yetimhaneleri geziyor, bir yandan da mazlum ve mağdur Afgan halkının yaralarına merhem olmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde 6 çocukları görme engeli bir aile için yüklü bir miktarda nakdi yardım toplayan Avrupa Yetim Eli, şimdi de mağdur ve mazlum bir ailenin geçimlerini sağlamaları için hayırsever bir vatandaşın desteğiyle ticari araç desteğinde bulundu.

 

Hamallık yaparak çocuklarının geçimini sağlamaya çalışan baba, bundan sonra şehirlerarası servis taşımacılığı yaparak çocuklarına iyi bir gelecek sağlayacak.

“Ailenin geçimini sağlayacakları ticari araç hediye edildi”

Yapılan yardımla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim Eli yetkilisi Nizamettin Aygan, “Daha önce evine gittiğimiz ve hamallık yaparak çocuklarımın geçimini sağlayan bir babanın durumunu sosyal medyada paylaşmıştık. Baba, sadece günlük 2 dolar karşılığında ailenin geçimini sağlayarak hayatta kalma mücadelesi veriyordu. Durumlarını gören bir hayırsever bu ailenin her türlü ihtiyacını karşılama istediğini belirtmişti. Hayırsever aileye ticari bir araç hediye etti. Aracı aileye teslim ettik. Baba bu araçla şehirlerarasına yolcu taşımacılığı yapacak ve çocuklarının rızkını temin ederek çocuklarının hayata umutla bakmasını sağlayacak.” dedi.

 

“Avrupa Yetim Eli olarak mazlumların umudu ve sesi olmaya devam edeceğiz”

Baba, kızının 3 gün önce rüya gördüğünü ve rüyasında Allah’u Teâlâ’nın kendisine bu sıkıntıların biteceği müjdesini verdiğini aktaran Aygan, “Bizler de o mutluluğa, o ana şahitlik ettiğimiz için çok mutlu olduk ve çok duygulandık. Avrupa Yetim Eli olarak mazlumların umudu ve sesi olmaya devam edeceğiz. Bu güzel hayrı yapan kardeşimize çok teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun, bu ailenin hayatına dokundular. Çocukların geleceği artık daha güzel olacak.” dedi.