Avrupa Yetim Eli Afganistan’da yüzlerce çocuğun yüzünü güldürdü

Afganistan'da sürdürdüğü yardım çalışmaları kapsamında Kunduz vilayetinde gıda kolisi, Mezar-ı Şerif şehrinde ise kamplara ekmek yardımı yapan Avrupa Yetim Eli, bu kez kamplarda kalan yüzlerce çocuğa giyim yardımında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Umut Kervanı Vakfı tarafından aynı kampta yapılan yardım çalışmaları sırasında Veciye adlı bir kızın yağmurdan korunmak için ayakkabı yerine ayağına poşet bağladığı görülmüş, bu durum Avrupa Yetim Eli tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı.

Yapılan paylaşıma duyarsız kalmayan hayırseverler kısa sürede Avrupa Yetim Eli’ne ulaşarak gerek Veciye gerekse kampta bulunan 150 çocuğa giyim yardımı yapılması için bağışta bulundu.

Öncelikle Veciye’nin bulunduğu çadıra giderek aldıkları elbiseleri kendisine teslim eden Avrupa Yetim Eli yetkilileri, ardından da “Giyim Yardımı” projesi kapsamında kampta bulunan 150 çocuğa elbise, ayakkabı ve mont yardımında bulundu.
Gerçekleştirdikleri giyim projesi konusunda konuşan Avrupa Yetim Eli Türkiye Temsilcisi Mehmet Nurullah Günaydın, çadır kentte 150 çocuğu giydirdiklerini ifade ederek katkı sunan hayırseverlere teşekkür etti.