Avrupa Yetim Eli, Afrikalı binlerce yoksulu kurban etleriyle sevindirdi

Dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Etiyopya'da yardım çalışmalarına devam eden Avrupa Yetim Eli, Kurban Bayramı dolayısıyla kestirdiği yüzlerce kurbanlık hayvanın etlerini Afrikalı yoksullara ulaştırdı.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Afrika’nın Etiyopya ülkesinde yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kurban Bayramı dolayısıyla hayırseverlerin kendilerine verdiği vekaletler doğrultusunda yüzlerce kurbanlık hayvan kestiren Avrupa Yetim Eli, kurbanlıkların etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkanı Abdurrahman Altun, konuya ilişkin İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, hayırseverlerin vekâletleri doğrultusunda yüzlerce kurban kestirdiklerini söyledi.

Kurban kesimi için günler öncesinden hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Altun, bayramın ilk gününde binlerce yetim ve ihtiyaç sahibi Afrikalı aileye, kırmızı et ulaştırdıklarını belirtti.

 

“Binlerce mağdura et ulaştırdık”

Altun, “Bugün bayramın birinci günü. Etiyopya’dayız. Avrupa Yetim Eli olarak ekiplerimizle beraber sahadayız. Bayram namazımızı kıldık. Ardından kurban yerlerine gittik. Şu ana kadar yüzlerce kurbanımızı kestik. Hamd olsun, bu kestiğimiz kurbanlardan binlerce, belki de on binlerce yetime, mağdura, muhtaca kırmızı et ulaştırdık.” dedi.

 

“Kurbanlarımızı kesmeye devam edeceğiz”

Büyük bir sevince ortak olduklarını vurgulayan Altun, kendilerine vekalet veren tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Kurban kesimine devam edeceklerini ifade eden Altun, şöyle devam etti:

 

“Rabbim hayırseverlerimizin hayırlarını kabul etsin. Bayramlarını tebrik ediyorum. Bize verilen vekaletler doğrultusunda kurbanlarımızı kestik, kesmeye devam edeceğiz. Bayramın ikinci ve üçüncü günü kurban kesimimiz devam edecek. Ardından bu bölgede ayrı bir yardımımız olacaktır. Etiyopya’nın mazlum halkından herkese bol bol selam ve dua aldık. Hamd olsun böylesi hayırlı işlere Rabbim bizleri muvaffak etti.”