Avrupa Yetim Eli Burundi’de binlerce aileye yardım ulaştırdı

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, dünyanın en yoksul ülkelerinden biri olan Burundi'de, çadırlarda yaşayan binlerce aileye gıda yardımı ve sıcak yemek ikramında bulundu.

Dünyanın farklı kıtalarında çok sayıda ülkede yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, Afrika kıtasında da onlarca ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor.

İnsani yardım projeleri kapsamında Burundi’de çalışma yapan kuruluş, ülkenin en büyük şehri olan Bujumbura’da çadır kentlerde yaşayan binlerce aileye gıda yardımı yaparak sıcak yemek ikramında bulundu.

Bölgede yaptıkları çalışmalara ilişkin konuşan Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Ömer Polat, “Avrupa’daki hayırseverlerin desteğiyle burada bin 500 aileye sıcak yemek ve gıda dağıtımı yaptık. 2 yıl önce 2 kilometre uzaklıkta olan bir yerde büyük bir sel felaketi oldu. Selde evlerinden olan insanlar şu anda çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor. Hayırseverlerimizin bağışları ile bugün burada sıcak yemek ve gıda dağıtımı yaptık. Allah hayırseverlerimizden razı olsun inşallah.” dedi.