Avrupa Yetim Eli Derneği, Burundi ve Tanzanya’da yüzlerce insana yardım ulaştırdı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli Derneği, Burundi ve Tanzanya'nın çeşitli kentlerinde sürdürdüğü yardım çalışması kapsamında yoksul yüzlerce insana süt keçisi dağıtımı ile ayni ve nakdi yardımı ulaştırdı.

Günlerdir Afrika Kıtası ülkelerinden Burundi ve Tanzanya ülkelerinde yoksul insanlara yardım ulaştırmak için çalışmalar yapan Avrupa Yetim Eli Derneği, yürüttüğü çalışmalar kapsamında yüzlerce yoksulun yüzünü güldürdü.

Burundi ve Tanzanya ülkelerinde mağdur ailelere kendi geçimlerini sağlayabilmeleri için yüzlerce süt keçisi dağıtımını gerçekleştiren dernek yetkilileri, ailelere sıcak yemek ikramı, gıda kolisi, kırmızı et, giysi ve nakdi yardım dağıtımı gerçekleştirdi.

Son çalışmaların yürütüldüğü Tanzanya’da bir açıklama yapan Avrupa Yetim Eli Derneği Yetkilisi Nizamettin Aygan, yardımların dağıtılmasına vesile olan hayır severlere teşekkür etti.

“Avrupa’da bir güneş olarak doğan Avrupa Yetim Eli, bütün mazlum ve mağdurların gönüllerini ısıtacak”
Konuşmasında ihtiyaç sahibi, mağdur ailelerin gönüllerine dokunmaya devam ettiklerini hatırlatan Aygan, “İnsani yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın en yoksul ve mazlum ülkelerinden biri olan Burundi ve Tanzanya’da yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sürdürdüğümüz projelerimizden süt keçisi dağıtımı, gıda kolisi dağıtımı, nakdi yardım, sıcak yemek ikramı, adak ve akika kurbanı yardımı ile böyle güzel bir programı nihayete erdirdik. Bu güzel yolda bize eşlik eden tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz. İnşallah göndermiş olduğunuz yardımlarla daha nice mazlum ve mağdur olan kardeşlerimizin gönüllerine dokunmaya devam edeceğiz. Avrupa’da bir güneş olarak doğan Avrupa Yetim Eli, bütün mazlum ve mağdurların gönüllerini ısıtacak. Bu yol Allah Resulü (Aleyhi Selatu Vesselam)’nün yoludur. İslam’a, Müslümanlara ve bütün insanlığa hizmet için buradayız. Allah göndermiş olduğunuz hayırları kabul etsin, bizi iyilikten ayırmasın.” dedi.