Avrupa Yetim Eli Derneği yetkilileri Etiyopya’da ihtiyaç sahiplerine süt keçisi dağıttı

Afrika Kıtasında yaşayan insanların mağduriyetlerini bir nebze giderebilmek için çalışmalarını yürüten Avrupa Yetim Eli Derneği yetkilileri, geliştirdikleri proje kapsamında ihtiyaç sahipleri süt keçisi dağıtımı gerçekleştirdi.

Dünyanın birçok bölgesinde çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli Derneği ekipleri, özellikle Afrika Kıtasında insanların yaşadığı mağduriyetleri ve geçim sıkıntısını gidermek için projeler üretiyor.

Hazırlanan projeler kapsamında Afrika Kıtası ülkelerinden Etiyopya’da çalışmalarını sürdüren dernek yetkilileri, daha önceden belirledikleri mağdur ailelere proje kapsamında ailelere keçi dağıtımı gerçekleştirdi.

Yürüttükleri çalışma ile ilgili bir açıklama yapan Avrupa Yetim Eli Derneği gönüllüsü Nizamettin Aygan, daha faza ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için hayırseverlerin yardımlarını ulaştırması gerektiğini hatırlattı.

Aygan, “İnsani yardım kuruluşu olarak Ramazan ayı kapsamında Afrika Etiyopya’da yardım çalışmalarımız devam ediyor. Bugünde Hamdolsun ‘Süt Keçisi’ projemizi gerçekleştirdik. Arkamızda bulunan mazlum ve mağdur ailelerimizin her birine çifter süt keçisi vererek onlar için bir geçim kaynağı oluşturduk. Bu güzel hayra vesile olan hayırseverlerimizin hayırlarını Allah kabul eylesin. Tabi rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’da son günlere yaklaşıyoruz. İyiliğin ve güzelliğin arttığı bugünde bütün hayırseverlerimizden de destek bekliyoruz. Buralarda büyük sıkıntı ve yoksulluk var. İnşallah yardımlarımız devam edecek. Ramazan ayı kapsamında gerek süt keçisi gerek gıda yardımı gerek nakdi ve gerekse giyim yardımı, iftar programlarımız peyder pey devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Yürütülen projenin kendilerine yönelik faydasının olduğunu belirten ihtiyaç sahibi bir hanımefendi, “Bu keçileri besleyeceğiz doğuracaklar inşallah. İki tane iken dört tane olacaklar. Daha sonra büyüyecekler onların sütlerini sağıp satarak geçimimizi sağlayacağız.” dedi.