Avrupa Yetim Eli Diyarbakır’da gıda kolisi dağıttı

Berat Kandili dolayısıyla deprem bölgelerine gıda yardımında bulunan Avrupa Yetim Eli, Diyarbakır'da yüzlerce aileyi ziyaret etti.

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım faaliyetlerinde bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin etkilediği Diyarbakır’da yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu.

Kahramanmaraş merkezli depremin ilk gününden bu yana bölgede çeşitli alanlarda yardım faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim Eli, Berat Kandili dolayısıyla Diyarbakır’daki ihtiyaç sahibi ailelerle bir araya geldi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli Türkiye Temsilcisi Memduh Emek, deprem dolayısıyla oluşan mağduriyetlere dikkat çekerek hayırseverlere çağrıda bulundu.

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem sonrası Avrupa Yetim Eli olarak bütün alanlarda faaliyet gösterdiklerini belirten Emek, “Bugün de Diyarbakır’dayız. Berat Gecesi münasebetiyle hazırlamış olduğumuz gıda kolilerimizi depremde mağdur olan ve önceden de tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmak için inşallah birazdan yola çıkacağız. Burada bize yardımda bulunan ve bu kolileri yetiştirmemiz için yardım gönderen bütün hayır sahiplerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yaşanan felaketin oluşturduğu mağduriyetlere dikkat çeken Emek, “Maalesef meydana gelen yıkım çok büyüktür. Bundan dolayı yardımların sürekli gelmesi gerekiyor. Bu 4-5 günlük değil, aylarca ve yıllarca sürecek mağduriyet var. Hayırseverlerden ricamız bu mağdurları unutmamaları ve desteklerini aksatmamalarıdır.” ifadelerini kullandı.