Avrupa Yetim Eli Diyarbakır'da faaliyetlerine başladı

Avrupa Yetim Eli Diyarbakır’da faaliyetlerine başladı

Uluslararası yardım kuruluşlarından Avrupa Yetim Eli, hayırseverlerin göndermiş olduğu sadaka ve adak kurbanlarını keserek Diyarbakırlı yetim ailelere dağıttı.

Uluslararası yardım kuruluşlarından Avrupa Yetim Eli, hayırseverlerin göndermiş olduğu sadaka, adak kurban etlerini ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda kolilerini Diyarbakırlı yetim ailelere ulaştırdı.

Almanya Mannheim merkezli olmak üzere Uluslararası bir hayır kuruluşu olarak faaliyetlerine başladıklarını belirten Avrupa Yetim Eli yardım Murat Yılmaz, “Hayırseverler ile beraber, başta yetimler olmak üzere tüm ihtiyaç sahipleri arasında hayır köprüsü olmak istiyoruz. Bu konuda ilk olarak ‘Yetim Edinme’ projesi ile startımızı verdik.” dedi.

Yapacakları çalışmaları hakkında bilgi veren Yılmaz, “Dünyanın herhangi bir yerinde, hayırseverleri bekleyen bir yetim olduğunun şuurundayız. Kendimize bunu formülize edip Allah’ın emrine saygı, yarattıklarına şefkat şiarını hayatımıza hâkim kılmak amacıyla, bugün Uganda, Yemen, Arakan başta olmak üzere, dünyada birçok ülkede hayırseverlerin katkılarıyla kışlık giysiler, gıda, sağlık hizmetleri ve kurban ulaştırmaya başlamıştır. Bizler de uzun yıllar edindiğimiz tecrübeyle hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında yetim eli olmaya talibiz.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, son olarak şunları kaydetti:

“Bugün Avrupa Yetim Eli’nin göndermiş olduğu sadaka ve adak kurbanlarını kesip Diyarbakır’da yetim, öksüz ve Suriyeli muhacir ailelere ulaştırdık. Rabbim, tüm hayırseverlerimizden razı olsun, Allah kabul etsin inşallah.” (Ramazan Zeren – İLKHA)