Avrupa Yetim Eli Dünya Yetimler Gününde yetimleri unutmadı

Avrupa Yetim Eli "15 Ramazan Dünya Yetimler Günü" münasebetiyle Diyarbakır'da yüzlerce yetim ve ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak çocukları giydirdi.

Ramazan ayının 15’inci gününün ‘Dünya Yetimler Günü’ olması münasebetiyle Avrupa Yetim Eli, tespit ettiği yetim ailelere bayramlık elbise alarak onları sevindirdi.

Avrupa Yetim Eli Türkiye Temsilcisi Memduh Emek, “Avrupa Yetim Eli olarak şu an Türkiye’nin Diyarbakır ilindeyiz. Ramazan ayı münasebetiyle yetim ailelerimize gıda ve et yardımında bulunduk. Ramazan ayının 15’inin ‘Dünya Yetimler Günü’ olması münasebetiyle de bugüne özel çocuklarımız Ramazan Bayramı’na bir sevinçle girsinler diye onları mağazaya getirdik. Sevinçlerine ortak olmak için biz de onların yanındayız. Bu sevinci yaşamamızın sebebi hayırsever sahipleridir. Hayırseverlerin gönderdiği ölçüde çocukları giydiriyoruz. Hayırseverlere buradan çağrımız şudur ki ‘Sizler gönderdiğiniz sürece bu çocuklarımıza dağıtabiliyoruz. Lütfen yardımlarınızı bizden esirgemeyin.’ Unutmayın ki yetim gülerse dünya güler. Yetim ağlarsa yer ve gök ağlar. Yetimlerimizi unutmayalım ve sahipsiz bırakmayalım.” şeklinde konuştu.