Avrupa Yetim Eli Elâzığ’da 100 yetimi giydirdi

Elâzığ'ın Kovancılar ilçesinde bulunan 100 yetim ve muhtaç çocuğu giydirdi.

Dünyanın birçok noktasında özellikle yetim çocuklara yönelik yardım faaliyetinde bulunan Avrupa Yetim Eli Derneği, Elâzığ’ın Kovancılar ilçesinde bulunan yetim ve muhtaç 100 çocuğu mağazalarda diledikleri ve ailelerinin beğendikleri elbise ve ayakkabıları temin ederek sevinçlerine ortak oldu.

Almanya‘nın Wiesbaden şehrinde yaşayan gurbetçi hayırseverlerin, Avrupa Yetim Eli Derneği üzerinden gerçekleştirdiği yardımlar nedeniyle kendilerine teşekkür eden Avrupa Yetim Eli Kovancılar Temsilcisi Resul Yıldırım şöyle konuştu:

Uluslararası Yardım Kuruluşu olan Avrupa Yetim Eli Derneği, dünyanın birçok yerinde yardım faaliyetlerinde bulunmaktadır. Wiesbaden’deki hayır sahipleri, Avrupa Yetim Eli aracılığı ile Elâzığ’ın Kovancılar ilçesinde yetim ve ihtiyaç sahibi 100 çocuğa elbise ve ayakkabı yardımında bulundular. Rabbim hayırlarını kabul etsin. Emeği geçen bütün kardeşlerimden Allah razı olsun.

Avrupa Yetim Eli Derneği Gönüllüsü olan Nihat Bakşi, Avrupa Yetim Eli Derneği’nin Elâzığ’da, özellikle depremde binlerce aileye yardım ettiklerini belirterek şunları söyledi:

Merkezi Avrupa’da bulunan Avrupa Yetim Eli, Türkiye’de yardım çalışmalarında bulunuyor. Kovancılar ilçesinde de 100 yetim çocuğa giyim programı düzenledi. Bu giyim yardımı, Wiesbaden’deki hayırseverlerin katkısıyla gerçekleşti. Yapılan yardımı Avrupa Yetim Eli Kovancılar gönüllüleri, çocukları mağazalara götürerek ayakkabı ve giyim eşyası aldılar. Allah onlardan razı olsun.

Bakşi, “Avrupa Yetim Eli, dünyanın birçok noktasında yardım faaliyetlerini sürdürmektedir. Elâzığ depreminde birçok insana yardımda bulundu. Avrupa Yardım Eli Derneği üzerinden binlerce insana deprem esnasında yardımda bulunuldu. Her iki bayramda da gerek Kurban gerek Ramazan Bayramlarında fakir ve muhtaçlara birçok yardımda bulundular. Kurban Bayramı’nda et dağıtımı, Ramazan Bayramı’nda gıda yardımında bulundular. Avrupa Yetim Eli Derneği, Wiesbaden’deki hayırseverlerin gönderdiği yardımlarla Kovancılar ilçemizde 100 yetim çocuğu giydirdi. Allah onlardan razı olsun, onların yapmış oldukları hayırları kat kat kabul etsin.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda Bakşi, “Pandemi olması dolayısıyla çocukların tamamını mağazalara alamadık. Onarlı gruplar şekilde onları mağazalara alarak hem ayakkabı hem de giyim eşyası yardımlarını kendilerine ulaştırdık.” dedi. (İLKHA)