Avrupa Yetim Eli Elazığ’da yetimleri giydirip gıda paketi dağıttı

Avrupa Yetim Eli temsilcileri, bu kapsamda Elazığ merkezde bulunan Palu ve Kovancılar ilçelerinde onlarca yetim aileye gıda paketi ve yetimlere harçlık yardım ulaştırdı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’dan yola çıkan ve önce Sakarya, ardından da Balıkesir, İzmir, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Bingöl’de yetim ailelere yönelik çeşitli yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, bu kez Elazığ merkezde giyim, Palu ve Kovancılar ilçelerinde gıda kolisi yardımlarında bulundu.

Yaptıkları yardım çalışmaları hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli Hamburg Temsilcisi Sabri Acet, “Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın birçok yerinde yaptığımız yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu yaptığımız yardımlar ise hayırseverlerimizin yardımları ile oluşmaktadır. Bize ulaşan bu hayırları kendi ellerimizle, yetim mağdur muhtaç ailelerimize ulaştırıyoruz. Bugün Elazığ`da da giyim, gıda kolisi dağıtımı ve yetimlere harçlık olmak üzere 3 program gerçekleştirdik. Minik yetimlerimizin kalplerine dokundukları için Allah hayırseverlerimizden razı olsun.” dedi.

Acet, daha çok yetime ulaşmak ve yardım etmek için hayırseverlere çağrıda bulunarak yardım talebinde bulundu.