Avrupa Yetim Eli Erbil’de yüzlerce çocuğa kışlık giyim yardımında bulundu

Irak'ın Erbil şehrinde ihtiyaç sahibi yetim, öksüz, mağdur ve kimsesiz ailelerle bir araya gelen Avrupa Yetim Eli, "Bir Bot Bir Mont" projesi kapsamında çocukların kışlık giyim ihtiyacını karşıladı.

Yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım faaliyetlerinde bulunan Avrupa Yetim Eli, “Bir Bot Bir Mont” projesi kapsamında çalışmalarını Irak’ın Erbil kentinde sürdürüyor.

Soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi çocukların giyim ihtiyaçlarını karşılamak üzere Erbil’de çalışma başlatan Avrupa Yetim Eli, Mrovdostan Derneği aracılığıyla muhtaç ailelere ulaştı.

Erbil’de başlatılan yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli Diyarbakır temsilcisi Recep Bozkurt, “Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın dört bir yanında yetim, öksüz, mağdur ve kimsesizlere yardım yapmaktayız. Kürdistan’ın bölgesel yönetiminin başkenti olan Erbil’de yüzlerce çocuklara mont ve bot yardımında bulunduk. Hayat birlikte güzel kampanyasında 200’e yakın çocuklarımıza mont, bot, bere, atkı ve eldiven yardımında bulunduk. Avrupa’daki hayırseverlerden Allah razı olsun. Onların yardımlarının devamını diler, Avrupa Yetim Eli adına kendilerine teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.