Avrupa Yetim Eli, Etiyopya’da iç savaştan kaçan yüzlerce kişiye nakdi yardım yaptı

Etiyopya'da çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli Derneği, önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi yüzlerce aileye, hayırseverlerin bağışladığı nakdi yardımları ulaştırdı.

Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli Derneği, Etiyopya’nın Başkenti Adis Ababa’ya bağlı ilçelerde nakdi yardımda bulundu.

Ülkede 2020 yılında başlayan ve adına Tigray Savaşı denilen iç savaş nedeniyle Harar kentinden kaçarak başkent Adis Ababa’ya bağlı Koye, Feçe, Kenteri ilçelerine yerleşen ihtiyaç sahibi mağdur yüzlerce aileye nakdi yardım gerçekleştirildi.

Avrupa Yetim Eli Derneği gönüllüleri daha fazla mağdur aileye ulaşmak için hayırseverlerin yardımlarına ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

İç savaş sırasında çok sayıda yakınını kaybeden ailelere Ramazan Bayramı öncesi yapılan yardım kendilerini mutlu etti.

Gönderilen yardımların Etiyopya halkı için çok kıymetli olduğunu kaydeden Avrupa Yetim Eli Derneği gönüllüsü Nizamettin Aygan, “İnsani yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli Derneği olarak Afrika Etiyopya’da yardım çalışmalarımız devam ediyor. Bugünde nasip olursa gelen zekat, fitre ve infakları dağıtacağız. Arkamızda büyük bir kalabalık var. Bunun da sebebi insanların ne kadar ihtiyaç sahibi olduğunu gösteriyor. Bu yüzden gönderilen yardımların ne kadar kıymetli olduğuna bir kere daha şahit olduk. Rabbim bu Ramazan ayı hürmetine kabul eylesin. Avrupa Yetim Eli Derneği Allah’ın izni ile mazlumların umudu olmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandı.