Avrupa Yetim Eli Faaliyetlerine Başladı

Avrupa Yetim Eli Faaliyetlerine Başladı

Almanya Mannheim Merkezli uluslararası bir hayır kuruluşu olarak faaliyet gösterecek olan Avrupa Yetim Eli çalışmalarına başladı.

Uzun yılardan beridir uluslar arası yardım çalışmaları konusunda yoğun faaliyetler içerisinde olan, Avrupalı hayırseverlerin öncülüğünde kurulan Avrupa Yetim Eli’nin Almanya’nın yanı sıra; Türkiye, İsveç, İtalya, Avusturya, Fransa, Kanada, Danimarka ve Balkan ülkelerinde temsilcilikleri bulunuyor.

Habernas’a özel açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli Yetkilileri, “Adımızdan da anlaşıldığı gibi amacımız yetimlere uzanan yardım eli olmak” dediler.

Açıklamasına, ‘Hayırseverler ile başta yetimler olmak üzere tüm ihtiyaç sahipleri arasında bir tür hayır köprüsü olmak istiyoruz. Bu konuda ilk olarak “Yetim Edinme” Projesiyle startımızı verdik. Dünyanın herhangi bir yerinde hayırseverleri bekleyen bir yetimin olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden de bizler uzun yıllardan beridir edindiğimiz tecrübe eşliğinde o yetimlere yardım edecek olan hayırseverlerin Yetim Eli olmak istiyoruz.’ Diye devam eden Yetkililer, bu konuda gayret sarf edecek gönüllü ekiplerinin hazır olduğunu da belirttiler.

Avrupa Yetim Eli’nin Avrupa’nın yanı sıra, Türkiye, Yemen, Afrika, Asya, Balkanlar, Filistin, Arakan ve Dünya’nın ihtiyaç duyulan her bölgesinde hayır faaliyetlerinde bulunacağı açıklandı, bu konuda bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hayırseverlerin desteklerini beklemekteyiz diye eklendi.