Avrupa Yetim Eli gönüllüsü çocuklardan örnek davranış

Avrupa Yetim Eli gönüllüsü çocuklar, Malatya’da deprem nedeniyle çadır kentlerde kalan akranlarına çeşitli oyuncaklar hediye ederek onları sevindirdiler.

Kahramanmaraş ve Malatya depremlerinde kuşkusuz etkilenenlerin başında en çok çocuklar oldu. Evleri hasarsız olan ailelerde, çocukların deprem nedeniyle yaşadığı korku ve evlere girmek istemediklerinden dolayı aileleri çadırkent ya da konteyner kentte kalmak zorunda kalıyor.

Depremin ilk günlerinden beri sahada olan İslami yardım kuruluşları Umut Kervanı, Avrupa Yetim Eli, İho Ebrar ile Yetimler Vakfı, günde on binlerce sıcak aş dağıtımının yanı sıra imkanlar dahilinde ailelerin kuru gıda, çadır, soba, battaniye ve yakacak gibi temel ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da çocuklara yönelik çeşitli etkinler düzenleyerek hem onları sevindirmek hem de üzerlerindeki deprem etkisini gidermeye çalışıyor.

Malatya’da da Avrupa Yetim Eli gönüllüsü çocuklar, örnek bir davranış sergileyerek deprem nedeniyle çadır kentlerde kalan akranlarına çeşitli oyuncaklar hediye ederek, onları sevindirmeye çalıştılar.

Avrupa Yetim Eli gönüllüsü çocuklarından Haydar Sevgili, “Avrupa Yetim Eli gönüllüleri olarak, çadırlarda yaşam mücadelesi veren akranlarımızı bir nebze sevindirmek için elimizde bulunan oyuncakları hediye ettik. Hediye verdiğimiz için akranlarımız çok mutlu oldular onların mutluluğunu görünce biz de çok mutlu olduk. İnşallah bulunduğumuz durumdan biran önce hepimiz kurtuluruz.” temennisinde bulundu.