Avrupa Yetim Eli hazırladığı binlerce kırtasiye paketini Diyarbakırlı öğrencilere ulaştırıyor

Okulların açılmasına sayılı günler kala öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olan Avrupa Yetim Eli, Diyarbakır'da binlerce aileye ulaşmamayı hedefliyor.

Türkiye’deki yardım kuruluşlarıyla beraber Uluslararası yardım kuruluşlarından Avrupa Yetim Eli de, başta deprem bölgesi olmak üzere birçok ilde öğrencilere yönelik kırtasiye yardım çalışması başlattı.

Yürütülen çalışmalar kapsamında Diyarbakır’da binlerce öğrenciye ulaşmayı hedefleyen Avrupa Yetim Eli, hayırseverlerin sunmuş olduğu destekler doğrultusunda hazırladığı binlerce kırtasiye paketini okullar açılmadan önce ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim gören çocuklarına ulaştırmak üzere çalışmalarını hızlandırdı.

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli Türkiye Temsilcisi Memduh Emek, “Avrupa Yetim Eli olarak Diyarbakır’dayız. 2023-2024 Eğitim öğretim yılı açılmak üzeredir. Eğitim öğretim yılı açılmadan önce yetim, öksüz ve mağdur çocuklarımız için kırtasiye malzemeleri hazırlığında bulunduk. Hazırlıklarımız bitmiş, çocuklarımız da tek tek gelmektedir. İlkokuldan lise son sınıfına kadar bütün çocuklarımızın ihtiyaçlarını önceden tespit edip ona göre çantalarına ihtiyaçlarını hazırladık.” dedi.

Emek, “Avrupa Yetim Eli olarak Türkiye’nin birçok yerinde de faaliyet göstermekteyiz. Bu faaliyetlerimizden biride kırtasiye yardımıdır. Dünya genelinde bir ekonomik sıkıntısı var ve bu ekonomik sıkıntılarının aşılması için birbirimize yardımda bulunmalıyız. Özellikle yetim, mağdur ve öksüz insanlarının daha çok yardıma ihtiyacı var. Hayırseverlerin bize ulaştırdığı kadarını bizler ulaştırabiliyoruz. Hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz, Allah hepsinden razı olsun.” şeklinde konuştu.