Avrupa Yetim Eli ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda ve nakdi yardımlarını sürdürüyor

Avrupa Yetim Eli, Ramazan ayında Elazığlı ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve nakdi yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli, Ramazan ayında Elazığlı ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve nakdi yardımında bulundu.

24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ depreminde yaraların sarılmasında büyük rol oynayan Avrupa Yetim Eli, bu kez Coronavirus’ün oluşturduğu mağduriyetleri gidermek adına ihtiyaç sahiplerine yardımda bulundu.

Elazığ’daki gönüllü çalışanlarının ve Elâzığ Umut Kervanı aracılığıyla Kovancı ilçesinde tespit edilen ihtiyaç sahibi onlarca aileye gıda ve nakdi yardım ulaştırdı.

Onlarca aileye yardım ulaştırdıklarını belirten Avrupa Yetim Eli Elâzığ Kovancılar İlçe Temsilcisi Resul Yıldırım, yapılan bu hayırlı çalışmadan ötürü tüm hayırseverlere ve bu hayrı ulaştırma adına çalışma yürütenlere teşekkür etti.

“Yardımlarımızı Elâzığ Umut Kervanının tespit ettiği mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık.”

Yıldırım, “Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın her yerinde yardımlarımız devam ediyor. Kovancılar ilçesinde muhtaç ailelere ve Coronavirus’den dolayı çalışamayan ve işe gidemeyen mağdurlara Ramazan kolilerini ve nakdi yardımları teslim ettik. Yardımlarımızı Elâzığ Umut Kervanının tespit ettiği mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Rabbim tüm hayırseverlerin hayrını kabul etsin. Yapılan bu hayırlardan ötürü özellikle hayırseverlere ve Avrupa Yetim Eli üye ve gönüllerine ve Elazığ’da bulunan Elazığ Umut Kervanı üye ve gönüllerine şükranlarımızı sunuyorum. Bu arada hayırlarını esirgemeyen gurbetçi kardeşlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı inşallah.” dedi. (İLKHA)