Avrupa Yetim Eli, Kahramanmaraşlı depremzede öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş'ta ihtiyaç sahibi öğrencilere içlerinde kırtasiye malzemelerinin olduğu çantaları dağıttı.

Okulların açılmasına saatler kala, yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmayan Avrupa Yetim Eli Derneği, depremin en çok etkilediği illerden biri olan Gaziantep’te yaptığı kırtasiye yardımının ardından depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta da kırtasiye yardımı dağıttı.

Avrupa Yetim Eli, merkez Onikişubat ilçesi, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nda hafızlık okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere, içlerinde kırtasiye malzemelerinin de olduğu çantaları dağıttı.

Avrupa Yetim Eli Derneği Türkiye Temsilcisi Mehmet Nurullah Günaydın, Avrupa’daki hayırseverlerin kendilerine ulaştırdığı kırtasiye yardımlarını ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttıklarını söyledi.

Günaydın, “Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı kapsamında başlatmış olduğumuz ‘Kırtasiye Projesi’ kapsamında şu anda Kahramanmaraş merkezdeyiz. Buradaki ihtiyaç sahibi, yetim ve hafızlık okuyan öğrencilerimize hayırseverlerimizin vermiş olduğu kırtasiye yardımlarını dağıttık. Allah-u Teala bu konuda katkıda bulunan hayırseverlerimizden razı olsun.”

Kırtasiye yardımının dağıtıldığı okulun müdürü Memduh Kayıklık, Avrupa’daki hayırseverlerin gönderdiği yardımları kendilerine ulaştıran Avrupa Yetim Eli’ne, hayırseverlere ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.