Avrupa Yetim Eli Kurban Bayramı öncesi çocukların yüzünü güldürdü

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Kurban Bayramı öncesi Gaziantep’te ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet yardımında bulundu.

Uluslararası bir hayır kuruluşu olarak faaliyet gösteren Avrupa Yetim Eli, ihtiyaç sahiplerine yönelik yaptığı çalışmalarla yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların yüzünü güldürdü.

Avrupa, Asya ve Afrika’nın birçok ülkesinde gönüllüleri ve ortak kuruluşları aracılığıyla faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim Eli, Türkiye Koordinatörlüğü aracılığıyla Gaziantep’te aralarında yetim ve öksüzlerin de bulunduğu çocukların Kurban Bayramı öncesi mutluluklarına ortak oldu.

Gaziantep’te hayırseverlerin desteğiyle başlattığı “Kurban Bayramı Giyim Projesi” kapsamında bir alışveriş merkezinde çocuklara giyim ve ayakkabı yardımında bulunan Avrupa Yetim Eli çocukları bu bayram öncesi de sevindirdi.

Yapılan yardım çalışmasıyla ile ilgili açıklama yapan Avrupa Yetim Eli Gaziantep Temsilciliği yetkililerinden Mehmet durmaz, Avrupa’da faaliyet yürüten Avrupa Yetim Eli’nin Kurban Bayramı öncesinde Gaziantep’te aralarında yetim ve öksüzlerin de bulunduğu çocuklara bayramlık kıyafet yardımında bulunduklarını söyledi.

Bu çalışmada katkısı olan hayırseverlere teşekkür eden Durmaz, “Kurban Bayramı dolayısıyla Avrupa Yetim Eli olarak Gaziantep’te ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık giydirdik. 100’den fazla yavrumuza 500 TL değerinde alışveriş çekleri vererek bayramlık kıyafet ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yardımcı olduk. Allah (hayırseverlerden razı olsun, hayırlarını kabul eylesin. IHO EBRAR’ı da bu çalışmalarında muvaffak eylesin.” dedi.