Avrupa Yetim Eli “Kurban” çalışmalarına başladı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 2022 yılı Kurban çalışmalarına başladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahiplerine kurban etlerini ulaştırmak için hazırlıklarını tamamlayan Avrupa Yetim Eli, Kurban Bayramı’nda “Kurbanda Yolunu Bekleyenler Var” sloganıyla çalışmalarına başladı.

Avrupa Yetim Eli Kurban 2022 çalışmalarını başta Afrika ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin yanı sıra bölgede geçekleştirecek.

Avrupa Yetim Eli, bu yılki kurban bedelini Asya-Afrika 100 Euro, Yemen 150 Euro, Türkiye-Balkanlar 180 Euro ve Filistin için 300 Euro olarak belirledi.

Vekâlet aracılığıyla Avrupa Yetim Eli’ne kurban bağışlamak isteyen bağışçılar, kurban bağışını avrupayetimeli.com adresinden yapabilecektir.

Avrupa Yetim Eli Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman yaptığı açıklamada, Afrika, Asya ve Balkanlar’da kurban organizasyonu düzenleyeceklerini söyledi.

Avrupa Yetim Eli olarak vekâletleri sahiplerine ulaştırma noktasında hazır olduklarını belirten Şişman, şunları kaydetti:

“Yurt dışı yanı sıra Türkiye’de de il ve ilçelerde önceki yardımlardan olabileceği gibi bu sene de hayırları ihtiyaç sahipleriyle buluşturmak istiyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Avrupa Yetim Eli olarak vekâletlerinize talibiz. Rabbim şimdiden hayır ve hasenatlarınızı kabul etsin.”