Avrupa Yetim Eli Kuzey Makedonya’da yüzlerce çocuğa bayram harçlığı dağıttı

Ramazan yardımları kapsamında Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nin Ustrumca kentinde bulunan Avrupa Yetim Eli, yüzlerce çocuğa harçlık dağıttı.

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde de bulunan Avrupa Yetim Eli, ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor.

Ustrumca kentine bağlı kırsal köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi ve yetim çocuklara bayram öncesi harçlık dağıtan Avrupa Yetim Eli, bölgede yardımlarını aralıksız sürdürüyor.

Hayırseverlerin kendilerine verdiği yardımları bayram harçlığı olarak yüzlerce ihtiyaç sahibi ve yetim çocuğa dağıttıklarını belirten Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Sabri Acet, bayram öncesi çocuklara harçlık dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Acet, “Avrupa Yetim Eli olarak Makedonya’ya gelmeden önce projelerimiz arasında ‘Bayram harçlığı Projesi’ vardı. Bu projemizi gerçekleştirdik. Hayırseverlerimiz, çocuklara dağıtmamız için bayram harçlığı bize emanet etmişlerdi. Emanetlerini bugün bayram öncesi çocuklarımıza teslim ettik. Rabbim tüm hayırseverlerimizden razı olsun. Hayırlarının devamını bekliyoruz. Onlar bu hayırları Avrupa Yetim Eli’ne yaptıkları müddetçe, bizler de bu hayırları birinci elden dünyada mağdur, mazlum ve yetimlere ulaştırmaya çalışacağız.” diye konuştu.