Avrupa Yetim Eli Mali’deki bin muhtaç aileye gıda yardımı yaptı

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Batı Afrika ülkelerinden Mali'de iç karışıklık nedeniyle başkent Bamako'ya göç eden ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu.

Mali’de iç karışıklıktan kaçmak için çevre bölgelere göç eden insanlar geri dönme fırsatı bulamazken yerlerinden olan mülteciler ise açlık ve sefaletle karşı karşıya kalmış durumdadırlar.

Avrupa Yetim Eli de mazlumların derdine derman olabilmek için krizin ilk başından beri Mali’ye yardımlar ulaştırmaya çalışıyor. Son olarak ise insani yardım projeleri kapsamında; Başkent Bamako çevresine göç eden 1000 aileye hayırseverlerin destekleriyle, kamplarda yaşam mücadelesi veren ve çoğu kimsesiz olan Malililere gıda yardımında bulundu.

video

Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman, burada yaptığı açıklamada, yardım çalışmalarına ara vermeksizin çalışmalarının devam ettiklerini, Avrupa’daki hayırseverlerin desteğiyle topladıkları yardımları mülteci kampında ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını belirtti.

İç karışıklıktan dolayı evlerini ve yurtlarını bırakmak zorunda kaldıklarını belirten kamp sakinleri, yardımları kendilerine ulaştıran Avrupa Yetim Eli yetkililerine teşekkür etti.