Avrupa Yetim Eli Mali’deki muhtaçlara gıda yardımı yaptı

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Batı Afrika ülkelerinden Mali'de iç karışıklık nedeniyle başkent Bamako'ya göç eden ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu.

Mali’de iç karışıklıktan kaçmak için çevre bölgelere göç eden insanlar geri dönme fırsatı bulamazken yerlerinden olan mülteciler ise açlık ve sefaletle karşı karşıya kalmış durumda.

Avrupa Yetim Eli de krizin ilk başından beri Mali’ye yardımları devam ediyor.

İnsani yardım projeleri kapsamında Avrupa Yetim Eli, son olarak başkent Bamako çevresine göç eden yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu.

Hayırseverlerin destekleriyle bu kamplarda yaşam mücadelesi veren ve çoğu kimsesiz Malililere gıda paketleri ulaştırıldı.

Avrupa Yetim Eli Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman, burada yaptığı açıklamada, yardım çalışmalarına ara vermeksizin çalışmalarının devam ettiklerini söyledi.

Avrupa’daki hayırseverlerin desteğiyle topladıkları yardımları mülteci kampında ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını belirten Şişman, şunları kaydetti:

“İnsanlar burada çadırda yaşıyorlar. 1200 nüfuslu bir çadır kamp burası. İnsanlar bu kamplarda sıkıntı yaşıyorlar. Avrupa Yetim Eli olarak bizler de burayı ziyaret ettik. Buradaki çalışmalarımız devam edecek.”

Başta kampta kalan çocuklar olmak üzere kamptaki muhtaçlar, Avrupa Yetim Eli yetkililerini büyük bir sevinçle karşıladı.

İç karışıklıktan dolayı evlerini ile yurtlarını bırakmak zorunda kaldıklarını belirten kamp sakinleri, yardımları kendilerine ulaştıran Avrupa Yetim Eli yetkililerine teşekkür ettiler. (İLKHA)