Avrupa Yetim Eli Midyat ilçesinde yetim çocukların yüzünü güldürdü

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Mardin’in Midyat ilçesinde 53 yetim çocuğa kışlık elbise yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü

Merkezi Almanya’da bulunan Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli’nin Türkiye’deki yardım çalışmaları sürüyor. Avrupa’da yaşayan hayırseverlerin yardımlarını Türkiye’deki yetimlere ulaştıran kuruluş, yetimlerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

 Bu kapsamda organizasyonun Türkiye’deki gönüllü temsilcileri, Midyat’ta yaşayan 53 yetim çocuğa da kışlık elbise yardımında bulunarak kış öncesi giydirdi. Yetimlerin yeni kışlık elbiselerine kavuşması yüzlerini güldürdü. Yetim çocuklar, sıcacık yeni elbiseler içinde evlerine döndü.

Midyat Azim-Der Yardım Komisyonu’nun önceden tespit ettiği yetim çocuklara mont, bot, bere, atkı ve eldiven verildi. Ayrıca uzaktan eğitim gören ve tablet ihtiyacı olan 3 öğrenciye de tablet hediye edildi.

Yapılan yardım çalışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli’nin Türkiye Gönüllü Temsilcisi Mehmet Ali Aysu, Efendimizin çocuklara olan düşkünlüğünü bildiklerini ve bu sünneti ihya etmenin sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Avrupa Yetim Eli olarak Avrupa’da yaşayan hayırseverlerin katkılarıyla Midyat’taki yetim çocuklara kış öncesi kışlık elbise yardımında bulunduklarını belirten Aysu şöyle konuştu:

“Çocukların kışın üşümemesi için gerekli tedbirleri alarak hazırlıkları yaptık”
“Avrupa Yetim Eli’nin çocuklar kışın üşümesin diye gönderdiği bot ve montları çocuklara ulaştırdık ve yanlarında da atkı, eldiven ve berelerini giydirdik. Böylece kış gelmeden çocukların kışın üşümemesi için gerekli tedbirleri alarak hazırlıkları yaptık. Özellikle Avrupa’da faaliyet gösteren, ama dünyanın her bir yanında mazlum, mağdur ve yetimlerin yardımına koşan Avrupa Yetim Eli’ne bir kez daha teşekkür ediyoruz. Rabbim onların ve hayırseverlerin hayırlarını kabul eylesin.”

“Yetimler için seferber olup Efendimizin sünnetini ihya etmeye çalışıyoruz”
“Çünkü çocukları giydirmek, bize Peygamber Efendimiz’in (Sallallahü aleyhi ve sellem) bir sünnetidir. Efendimiz bir bayram gününde giyinmeyen bir çocuğu gördüğünde onu hemen eve götürüp Hazreti Aişe (Radiyallahü anhüma) anamıza bunu bir şekilde giydir” dediğini hatırlatan Aysu,” İşte Efendimizin bize bıraktığı bu sünneti inşallah ihya etmeye çalışıyoruz. Bunun için Türkiye’nin hemen hemen tüm il ve ilçelerinde nerede bir yetim ve mağdur çocuk varsa onu giydirmek için Avrupa Yetim Eli aracılığıyla seferber olmuşuz. Rabbim hayırseverlerin hayırlarını kabul etsin. Rabbim onlara dünya ve ahiret saadeti nasip eylesin.” dedi.

“Bu hayrın tam yerine ulaştığına gönlümüz mutmaindir”
Aysu son olarak şunları kaydetti: “Gerçekten Midyat’ta çok mağdur kişilerin olduğunu gördük. Üzerinde mont olmayan ve terlikle buraya gelen insanların olduğunu gördük. Gerçekten bu hayrın tam yerine ulaştığına gönlümüz mutmain şekilde buradan ayrılıyoruz. Rabbim tekrardan tüm hayırseverlerden razı olsun.”  (İLKHA)