Avrupa Yetim Eli 'nden muhtaç öğrencilere kışlık giyim yardımı

Avrupa Yetim Eli ‘nden muhtaç öğrencilere kışlık giyim yardımı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, yardım çalışmaları kapsamında Ankara'da öğrencilere kışlık yardımı olarak bot ve mont yardımında bulundu.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli,  yardım çalışmaları kapsamında Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürüyor.  Avrupa Yetim Eli, Türkiye Temsilcisi Nurullah Günaydın aracılığıyla Ankara‘nın Haymana ilçesine bağlı Altıpınar Köyünde, kışlık yardımı olarak köy okulunda okuyan öğrencilere bot ve mont yardımında bulundu.

Almanya’nın yanı sıra; Türkiye, İsveç, İtalya, Avusturya, Fransa, Kanada, Danimarka ve Balkan ülkelerinde de temsilcilikleri bulunan Avrupa Yetim Eli, gıda ve giyim yardımları kapsamında yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Avrupa Yetim Eli Türkiye temsilcisinin aracılığıyla uluslararası yardım kuruluşu Yetim Eli,  yardım çalışmaları kapsamında başkent Ankara’nın Haymana ilçesine bağlı Altıpınar köyünde bulunan Şehit İsmail Benli Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere kışlık yardımı olarak bot ve mont yardımında bulundu.

Öğrencilerine yardımda bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli ‘ne teşekkürlerini ileten Şehit İsmail Benli Ortaokulu müdürü, çalışmalarında başarılar diledi.

Hayırseverlerin bağışlarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımı yaptıklarını dile getiren Avrupa Yetim Eli, Türkiye Temsilcisi Nurullah Günaydın, köy okulunda okuyan öğrencilere bot ve mont yardımı yaptıklarını dile getirdi.

Günaydın, “Avrupa Yetim Eli olarak kışlık yardım projesi kapsamında Türkiye’nin birçok ilinde, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık mont ve bot yardımında bulunduk. Geçtiğimiz günlerde Bingöl’de de kışlık giyim yardımı yaptık. Bugün de Ankara’nın Haymana ilçesine bağlı Altıpınar köyünde okul okuyan öğrencilere mont ve bot hediye ettik. Hayırseverlerimizin yapmış oldukları bağışları ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim olarak dağıttık. Yaptığımız çalışmalarda bizlere yardımcı olan okul müdürü ve öğretmenlere çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik -İLKHA)