Yardım çalışmalarında Ramazan ön hazırlıkları bitti

Yardım çalışmalarında Ramazan ön hazırlıkları bitti

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Ramazan ayı çalışmalarının startını 15 Nisan’da verecek.

 Dünyayı etkisi altına alan Coronavirus, hayatı adeta durdururken, yardım kuruluşları da çalışmalarını alternatif yollardan sürdürmeye çalışıyor.

Merkezi Almanya’da bulunan uluslararası yardım organizasyonu Avrupa Yetim Eli, geleneksel olarak mübarek Ramazan ayı öncesi düzenlediği istişare toplantılarını, salgın nedeniyle video konferans üzerinden gerçekleştirdi.

Toplantıya Avrupa’nın farklı bölgelerinde bulunan Avrupa Yetim Eli gönüllü temsilcileri katıldı.

İstişare toplantısından, 24 Nisan’da başlayarak mübarek Ramazan ayı çalışmalarını startını 15 Nisan’da verme kararı çıktı.

Avrupa Yetim Eli Yetkilisi, yaptığı açıklamada, mübarek Ramazan ayında yetim, 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaşmak için  “Hayat Birlikte Güzel” sloganıyla çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Yetkili, “Gönüllü temsilcilerimizle video konferans yoluyla bir görüşme gerçekleştirdik. Bu zor süreçte yetim, mağdur ve yaşlılara ulaştırmak için hayırseverlerimizin zekât, fitre, gıda paketi konularında Avrupa Yetim Eline destek vermeleri için çağrıda bulunduk.”

Gönüllü temsilcilerimiz son olarak Türkçe, Almanca, Fransızca hayırseverlere çağrıda bulunup Ramazan 2020 programını hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Avrupa Yetim Eli aracığıyla yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmak isteyen hayırseverlerimiz aşağıda belirtilen banka hesap numaralarına ya da telefonlara irtibat sağlayabilirler.

Ayrıca online bağış yapmak isteyen hayırseverlerimiz www.avrupayetimeli.com adresinden bağış yapabilir.

 

Hesap Numarası:

 

İBAN: DE26546512400005704515
BİC: MALADE51DKH
SPARKASSE RHEİN HARD