Avrupa Yetim Eli Şanlıurfa’da okul bahçesinde su kuyusu açtı

Şanlıurfa’da bir okul bahçesinde açmış olduğu su kuyusu ile öğrencilerin ve okul bahçesindeki ağaçların su ihtiyacını karşıladı

Dünya genelinde bir taraftan ihtiyaç sahibi, mağdur, yetim ve öksüzlere yönelik çalışmalarını sürdüren Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli (İnternational Help Organization), hayırseverlerin bağışlarıyla Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Yamaçaltı Mahallesi’ndeki okul bahçesinde, su kuyusu açtı.

Okul bahçesinde açılan kuyu sayesinde okul bahçesinde damlama sistemi ile ağaçlar sulanırken, okul içerisine çekilen musluklarla öğrencilerin içme suyu ve temizlik ihtiyacı karşılanacak.

Pandemi ve okulların tatil olmasından dolayı açılış töreni yapamadıklarını belirten Avrupa Yetim Eli Türkiye Koordinatörü Nurullah Günaydın, su kuyusunun açılmasında emeği geçen hayırseverlere teşekkür etti.

Günaydın, “Avrupa Yetim Eli olarak Nejla ve Hikmet Çankaya’nın açacağı su kuyusunun açılışı için şu an Şanlıurfa’nın Yamaçaltı Mahallesi’ndeyiz. Bu su kuyumuz okulun bahçesinde açıldı. Okul bahçesindeki bütün ağaçlar, öğrencilerin su ihtiyaçları bu su kuyusunda karşılanacak. Allah’u Teâlâ Nejla ve Hikmet Çankaya kardeşlerimizin hayırlarını kabul etsin. Avrupa Yetim Eli olarak su kuyusunu açan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Allah’u Teâlâ kendilerine hayır yazdırsın inşallah.” şeklinde konuştu.

Hasretle okullarının suya kavuşmasını beklediklerini ifade eden okul görevlisi Ahmet Kılıç ise yaptığı açıklamada, “Okulumuzda kuyumuzu açtık. Kuyumuzun deposunda damlama sistemiyle okul içerisine ve etrafına su çektik. Bundan sonra okul bahçesinde hiçbir ağacımız susuz kalmayacak. Okul bahçesinde susuzluktan dolayı kuruyan ağaçlar açılan su kuyusu sayesinde hasretle beklediği suya kavuşarak dallandı ve yeşillendi.  Yapmış olduğu bu hizmetlerden dolayı Avrupa Yetim Eli’ne teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Su kuyusunun açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten okul öğrencileri, Avrupa Yetim Eli’ne teşekkür etti. (İLKHA)