Avrupa Yetim Eli Şanlıurfa’da yetimleri giydirdi

Türkiye'de birçok ili gezerek yetim çocuklara yönelik çeşitli yardımlar yapan Avrupa Yetim Eli, bu kapsamda Sakarya, Balıkesir ve İzmir'de yaptığı yardım çalışmalarının ardından bu kez Şanlıurfa'da da onlarca yetime giyim ve nakdi yardım yaptı.

Geçtiğimiz günlerde “İyilik Yolculuğu” temasıyla İstanbul’dan yola çıkan ve önce Sakarya, ardından da Balıkesir ve İzmir’de yetimlere yönelik çeşitli yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, bu kez Şanlıurfa’da onlarca yetimi giydirip nakdi yardım yaptı.

Yaptıkları yardım çalışması hakkında konuşan Avrupa Yetim Eli Hamburg Temsilcisi Sabri Acet, “İnsani yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak dünyanın birçok yerinde yaptığımız yardım faaliyetlerimize devam ediyoruz. “İyilik Yolculuğu” temasıyla başlatmış olduğumuz Türkiye turunda şu an Şanlıurfa’dayız. Burada ikamet eden yetim kardeşlerimizi giyim mağazasına davet edip, diledikleri gibi giyimlerini gerçekleştirdik. Daha sonra evlerinde ziyaret ederek yetimlerimize harçlık desteğinde bulunduk. Türkiye’nin birçok ilinde yaşayan yetim kardeşlerimizi ziyaret edip çeşitli yardımlar yapacağız inşallah. Yetim ailelere yardım eden bütün hayırseverlerden Allah razı olsun.” dedi.